Опалення в каркасному будинку

2022-07-07

Незважаючи на те, що каркасні будинки відрізняються здатністю добре зберігати тепло, для створення комфортних умов проживання необхідно подбати про встановлення додаткових систем опалення. Особливо актуальним це питання стає з настанням перших заморозків, які зовсім скоро прийдуть і в нашу країну. У даній статті ми розповімо про те, як з максимальною ефективністю організувати опалення в каркасному будинку і які пристрої для цього можна використовувати.

Види опалення в каркасному будинку: переваги і недоліки   Залежно від використовуваних енергоносіїв і принципу роботи, все опалювальні системи, які можуть бути використані при обігріві каркасного будинку, можна розділити на: твердопаливні; повітряні; електричні. Давайте розглянемо особливості роботи кожної з перерахованих вище систем більш докладно.

Твердопаливні котли та каміни Принцип роботи твердопаливних котлів досить простий - за допомогою дров, кам'яного вугілля або пресованих брикетів, проводиться нагрів води, яка, згодом, розлучається по контуру всієї опалювальної системи. До недоліків даного способу можна віднести необхідність регулярної підкладки палива, можливість затоплення частини будинку і досить трудомісткий ремонт в разі пошкодження вузлів системи. Що стосується каміна, то опалення каркасного будинку за допомогою такої «грубки» пов'язане з великими часовими і фінансовими витратами: низький ККД (близько 15%), необхідність у великій кількості дров і регулярному очищенні топки від продуктів горіння. Тому, такий спосіб обігріву житла, більше можна віднести до декоративних і розрахованим на любителя.

Повітряне опалення каркасних конструкцій Сьогодні такий вид опалення набирає все більшої популярності серед власників заміських будинків і котеджів, що обумовлено його багатофункціональністю.   Типова система складається з наступних елементів: Теплогенератор- водний калорифер, призначення якого нагрівати повітря; Повітроводи - мережа каналів служать для подачі теплих потоків повітря в потребують обігріві приміщення; Вентилятор (розподільні головки) - пристрій, що спрямовує нагріте повітря безпосередньо по приміщенню.

Так, до переваг використання повітряного опалення можна віднести: Найвищий коефіцієнт корисної дії (на рівні 90%); відсутність розташованих по всьому будинку опалювальних труб і радіаторів; висока швидкість поширення теплого повітря по всіх приміщеннях; можливість додаткової установки в систему зволожувача повітря і очищає фільтра, здатного видаляти з приміщень всі неприємні запахи; простота і невеликі витрати на експлуатацію системи. Також, для забезпечення максимального комфорту в будинку, можна встановити на систему спеціальний термостат, який буде регулювати температуру в приміщенні відповідно до заданих вами параметрами.

Опалення каркасного будинку за допомогою електрики   Обігріти каркасні конструкції за допомогою електроенергії, вам допоможуть наступні види пристроїв: електричні конвектори, що володіють високим ККД, не спалюють кисень в приміщенні, не видають сторонніх шумів; тепловентилятори, які можуть виступати тільки в якості додаткових джерел тепла. Відрізняються невеликою ціною і високим рівнем шуму при роботі; масляний радіатор. Працює практично без шуму, не спалює кисень у приміщенні. З недоліків необхідно відзначити слабкий показник поширення тепла. Тому, такий пристрій рекомендується використовувати в парі з тепловентилятором.

Пам'ятайте! Головний недолік всіх електрообігрівачів - великі рахунки за електроенергію, які вам будуть надсилати протягом всього опалювального сезону. висновок   Як бачите, всі способи опалення каркасного будинку мають свої переваги і недоліки. Тому остаточний вибір тієї чи іншої системи (водяний, електричної або повітряної) залишається тільки за вами. Грійтеся з розумом!