Який фундамент вибрати для каркасного будинку?

2022-07-07

Незважаючи на невеликий (в порівнянні з дерев'яним зрубом або цегляним будовою) вага, процедура зведення каркасного будинку також передбачає монтаж його заснування - фундаменту. А так як попит на спорудження каркасного типу постійно зростає, то у споживачів все частіше виникає питання, який фундамент вибрати для каркасного будинку? Саме тому наша сьогоднішня стаття буде присвячена найбільш часто використовуваних при каркасному будівництві типам підстав, їх конструктивних і експлуатаційних особливостей. Отже, поїхали.

Фундамент для каркасного будинку: види і характеристики Перед тим, як ми перейдемо до розгляду особливостей різних підстав для каркасного будинку, давайте перерахуємо найбільш часто використовувані їх варіанти. Так, на сьогоднішній день популярними вважаються такі види фундаменту: стрічковий; гвинтовий; плитний. Тепер, розглянемо детальніше кожну з різновидів.

Стрічковий фундамент в каркасному будівництві Найбільш оптимальним варіантом підстави для каркасного будинку, на думку фахівців, вважається фундамент стрічкового типу, який за формою повторює контури несучих стін будівлі і служить для них опорою.   Залежно від глибини його занурення в грунт, розрізняють: Який фундамент вибрати для каркасного будинку? мелкозаглубленний, нижня частина якого розташовується на глибині від 0.4 до 0.6 метра від поверхні грунту; глубокозаглубленний, який має на увазі викопування траншеї глибиною більше 1 метра. В даному випадку, висота ями обумовлена ​​глибиною промерзання грунту в конкретному регіоні і розраховується індивідуально після консультації з фахівцями.

До переваг стрічкового фундаменту можна віднести бюджетну вартість його зведення, високий показник надійності, готовий (на відміну від пальового варіанту) цоколь. З мінусів подібної конструкції слід виділити - необхідність монтажу опалубки, досить складну реалізацію при наявності ухилів на забудовується ділянки.

Фундамент під каркасний будинок: гвинтові палі Такий різновид підстави для будинку являє собою металеві палі, які вкручуються в грунт вручну або за допомогою спеціального обладнання.

До переваг гвинтового фундаменту відносяться: Який фундамент вибрати для каркасного будинку? відносно невелика вартість реалізації проекту; простота установки; можливість монтажу на грунтах будь-якого типу; кращий варіант при наявності ухилу на ділянці. З недоліків використання гвинтових паль можна виділити наступні моменти: неможливість обладнання підвалу в будинку з таким фундаментом, додаткові витрати на зведення та утеплення цоколя, неправильний розрахунок фундаменту під каркасний будинок може привести до розгойдування всієї конструкції при сильних поривах вітру.

Плитний фундамент в каркасному будівництві Даний різновид підстави ми розглянемо на прикладі так званих «утеплених шведських плит», які користуються все більшою популярністю останнім часом. Який фундамент вибрати для каркасного будинку?   Така конструкція являє собою плиту з бетону (з арматурою і трубами системи «тепла підлога» всередині), яка заливається поверх спеціального пінопласту і подушки з утрамбованого піску.   До плюсів використання даного різновиду фундаменту можна віднести те, що ви відразу отримуєте монолітний фундамент і утеплений підлогу. З недоліків подібної конструкції необхідно виділити її досить дорогу вартість, необхідність залучення кваліфікованих фахівців, складну реалізацію на ділянках з ухилом.

Плитний фундамент в каркасному будівництві Даний різновид підстави ми розглянемо на прикладі так званих «утеплених шведських плит», які користуються все більшою популярністю останнім часом. Який фундамент вибрати для каркасного будинку? Така конструкція являє собою плиту з бетону (з арматурою і трубами системи «тепла підлога» всередині), яка заливається поверх спеціального пінопласту і подушки з утрамбованном піску. До плюсів використання даного різновиду фундаменту можна віднести те, що ви відразу отримуєте монолітний фундамент і утеплені підлогу. З недоліків подібної конструкції необхідно виділити її досить дорогу вартість, необхідність залучення кваліфікованих фахівців, складну реалізацію на ділянках з ухилом.