Що таке профнастил

2022-07-07

Серед величезного розмаїття будівельних матеріалів на ринку бмз України, профнастил або як його ще називають "металопрофіль", по праву займає одне з лідируючих місць. Давайте розберемося, що таке профнастил? Профнастил являє собою сталевий холодногнутий лист з цинковим, алюмоцинковим або полімерним покриттям, що має поздовжні ребра жорсткості (гофри) трапецієподібної форми. Несуча здатність профнастилу визначається висотою хвилі - чим вище профіль, тим міцніше профнастил. Профнастил застосовують в житловому і промисловому будівництві для обшивки швидкомонтованих будівель, складів, ангарів, при монтажі покрівлі, облаштування воріт і парканів. Також профнастил використовують для виготовлення незнімної опалубки і міжповерхових перекриттів. У виробничому циклі нашої компанії, профнастил служить обшивкою практично 100% виготовлених споруд, будь то офісна будівля, торговий павільйон, або дачний будиночок. Як же виробляють профнастил? Виготовлення проходить методом холодної прокатки рулонної оцинкованої сталі або оцинкованої сталі з полімерним покриттям за допомогою спеціального профилегибочного верстата. Гладкий сталевий лист, проходячи між формувальними валами, перетворюється в готовий до застосування профлист. Виробницство профнастилу Монтаж профнастилу не вимагає високої кваліфікації і глибоких знань. За допомогою спеціальних саморізів сталеві листи кріпляться до несучих конструкцій. Монтаж профнастилу можна робити як горизонтально, так і вертикально. Завдяки легкого різання та згинання профлиста, можна влаштовувати елементи з практично будь-яким рівнем складності геометрії. Стандартний лист має ширину від 1130 до 1200мм, довжина залежить від побажань замовника (від 300 до 12000мм). Товщина листа, в залежності від його призначення може варіюватися від 0,4 до 1,2 мм. На сьогоднішній день виробляють листи з профілем трапецієподібної або хвилястої форми, висота профілю - 10-75 мм. Залежно від товщини листа і висоти профілю профнастил ділиться на:  стіновий - для забору і стін  покрівельний - для дахів і стінових перекриттів  несучий - для незнімної опалубки, перекриттів

Крім того, поділяють оцинкований профнастил та профнастил з полімерними покриттям. Безсумнівна перевага оцинкованого профнастилу - низька вартість, яка досягається за рахунок більш дешевої сировини і обладнання. Але низька ціна не означає кращу якість. Недоліком оцинкованого профнастилу є невисока стійкість до впливу зовнішніх факторів, зокрема хімічно активних речовин, атмосферних опадів, перепаду температур і т.д. Так само до особливостей, які обмежують сферу застосування оцинкованого профнастилу можна зарахувати простий зовнішній вигляд. Відмінний варіант для будівельних побутівок і тимчасових огороджувальних конструкцій (огородження будівельних майданчиків, тимчасові перегородки всередині будівлі, тимчасовий захист фасаду і т.д.). Більш надійний і довговічний варіант - профнастил, покритий полімерним (поліестровий) складом. Дане покриття гарантує високі експлуатаційні властивості - велику довговічність, стійкість до корозії, дії агресивного середовища і т.д. Природно, даний тип профнастилу і коштує трохи дорожче, тому як його виготовлення більш складне і дороге. Проте, профнастил з полімерним покриттям окупає себе за рахунок солідного терміну служби (до 45 років) без потреби в проведенні будь-яких обслуговувальних процедур - зачистки, фарбування, і ін. Найпоширеніші полімери, що застосовуються у виробництві профнастилу - пурал, полівінілфторид, поліестер (матовий і глянсовий), пластизол. Профнастил може бути, як з одно-, так і з двостороннім полімерним покриттям. Забарвлення покриття мають широкий спектр (див. Каталог Ral), що робить даний тип профнастилу привабливим з естетичної сторони. Сфери застосування - внутрішня або зовнішня обробка швидкомонтованих будівель, магазинів, блок-контейнерів, ангарів, монтаж покрівлі, обшивка воріт і парканів.

Основні переваги профнастилу: несуча здатність на одиницю власної маси легкість і висока швидкість монтажу висока механічна міцність сучасний зовнішній вигляд стійкість до корозії невелика вага екологічність легко різати і свердлити стійкість до атмосферних впливів можливість повторного використання термін служби до 30 років, з полімерним покриттям - 45 років і більше   Підводячи підсумок даного огляду, можна сміливо стверджувати: профнастил - воістину універсальний будівельний матеріал, що значно спростив і здешевив будівництво швидкомонтованих будівель і конструкцій. Демократична ціна в поєднанні з відмінними споживчими якостями гарантують даному матеріалу популярність на довгі роки!