Поради щодо вибору битовки: на що варто звернути увагу

2022-07-07

Побутівка є незмінним атрибутом будь-якої будівельної площадки або невеликого дачного ділянки. Однак мало хто знає, на що варто, в першу чергу, звернути увагу при виборі даних конструкцій. Незважаючи на гадану простоту, подібна будова має володіти певними експлуатаційними характеристиками, наявність яких гарантує надійність, довговічність, безпеку і функціональність «будівлі». Саме тому, вибір побутівки - досить відповідальний захід, що вимагає особливої уваги і певних знань.

У даній статті ми розповімо про те, на що, в першу чергу, слід звернути увагу при виборі побутівок і як придбати дійсно якісний вагончик, який прослужить вам не один рік.

Міцний каркас - запорука надійності битовки Будь-який споживач, і в цьому немає нічого дивного, хоче, щоб його побутівка завжди була сухою, теплою і придатною для комфортного проживання. При цьому варто відзначити, що важливою, а може і ключовою особливістю подібних конструкцій є їх мобільність в зв'язку з тим, що вони час від часу піддаються транспортуванні з одного будівельного майданчика на іншу. Саме тому, міцність - це одна з найважливіших характеристик вагончика, показник якої безпосередньо залежить від матеріалу і якості виготовлення каркаса.   У готовому для продажу спорудженні, каркас не проглядається під обшивкою, чим і користуються недобросовісні виробники. Тому, перш ніж здійснити вибір битовки, попросіть продавця демонтувати 1-2 листа зовнішніх оздоблювальних панелей і ретельно обстежте конструкцію.   Основу надійного каркаса, здатного витримати неодноразові перевезення з місця на місце, складають металеві труби з квадратним перетином (80х40 міліметрів) і товщиною стінки 3 міліметри. Такі вироби перевершують по міцності труби меншого розміру, арматуру або швелера і гарантують високий показник до вигинів, ударам і зламів майбутньої побутівки. Також, для додання конструкції жорсткості, в даху та стінах використовуються вертикальні і горизонтальні металеві перемички, відстань між якими може варіюватися в межах від 0.8 до 1.2 метрів. Даний конструктив каркаса використовується компанією "БлокМодуль" вже більше 5 років і зарекомендував себе як вкрай стійкий до перевезень, навантаження і вивантаження.

Що стосується статі металевої побутівки - то процедура його монтажу виглядає наступним чином: нижня обв'язка виготовляється з труби розміром 80х40 міліметрів, перемички розташовуються на відстані 40-60 сантиметрів один від одного; всі металеві елементи каркаса покриваються спеціальним антикорозійним складом (грунт), що допомагає уникнути появи іржі; знизу, побутівка підшивається оцинкованими металевими листами, що перешкоджає механічних пошкоджень і проникнення всередину гризунів. Однак крім надійності, побутівка повинна володіти і ще таким важливим якістю, як комфорт, домогтися якого можна за допомогою якісного утеплення і внутрішньої обробки будівлі.

Утеплювачі для побутівки - запорука затишку та комфорту В першу чергу на стіни битовки монтуються утеплювач і гідро - пароізоляційні матеріали, що дозволяють зберегти тепло і захистити підставу конструкції від впливу вологи. Зверніть увагу щоб виробник використовував для захисту від вологи і випарів саме мембранні "дихаючі" плівки від перевірених виробників, таких як Strotex, Juta і ін, а не звичайний поліетилен, як це часто буває на ринку України.   Після плівок укладається утеплювач. Оптимальними для сучасних побутівок - блок контейнерів вважаються екологічні, пожежобезпечні мінераловатні утеплювачі. Зверніть увагу на щільність волокна. Чим вона вища - тим краще теплоізоляційні властивості. У стелі і підлозі битовки рекомендується використання рулонних утеплювачів типу "Knauff" і "Isover" 50-100мм. У стінах, щоб уникнути просідання під власною вагою в слідстві чого з'являються містки холоду - рекомендуємо закладати мати на базальтової основі з щільністю не нижче 40 кг / м³

Внутрішня обшивка - міцність і естетика   В якості внутрішньої обшивки, в більшості випадків, використовуються плити OSB-3, які відрізняються гарною стійкістю до вологи і механічних навантажень. Єдиним, але важливим недоліком такої обшивки є не дуже презентабельний зовнішній вигляд. Цей нюанс можна вирішити, змонтувавши поверх OSB плит - вагонку МДФ або безшовний пластик. Альтернативними варіантами обшивки можна розглядати дерев'яну вагонку, гіпсокартон під фарбування або під шпалери, ламіновані ДСП плити (ЛДСП).

З метою безпеки обов'язково зверніть свою увагу на електропроводку в розглянутій побутівці! Проводи повинні бути заховані в захисній гофротрубе. Перетин проводів повинен відповідати споживаної потужності.   Сподіваємося, що наші поради щодо вибору битовки дозволять вам придбати надійну конструкцію, в якій можна відчувати себе комфортно і взимку і влітку. Однак якщо ви хочете купити дійсно якісний виріб, яке прослужить вам не один рік, зверніться в компанію "БлокМодуль". У такому випадку, ви будете повністю впевнені в тому, що ваш вагончик відповідає всім будівельним та екологічним нормам, а його термін служби не обмежиться пару трійкою років.